MENU
Novinky Girls` British Open Championship

Girls` British Open Championship

Terka Koželuhová, členka našeho klubu, se zúčastnila Girls` British Open Amateur Championship, jednoho ze dvou největších turnajů hráček do 18 let v Evropě.
Hrálo se na hřišti Enville nedaleko Birminghamu, turnaje se zúčastnilo 144 hráček ze 22 států nejen z Evropy. Všechny evropské státy na západ od nás přijely s kompletními reprezentačními týmy..., Českou republiku reprezentovala Terka spolu s Patricií Mackovou. Hrálo se systémem dvou základních kol, po nichž následuje cut a 64 hráček hraje play off - jamkovku, vždy dvě kola v jeden den, což je velmi náročné, Tereza odehrála 5 kol za tři dny… . Po celý turnaj Terka hrála výborný golf, jen pro představu za celý turnaj, vyjma smolného “čtveráku” ve druhém kole, nezahrála ani jedno double bogye a zahrála jediný trojpat….

Tereza zahrála 72 ran v prvním kole, byla T12 ve druhém kole 79 (se “čtverákem” na jamce č. 4 a další tři bogey než "utřela slzy :-)”, druhá devítka -1, po druhém kole T44 a postup :-)
Patricie hrála 78 a 76 a utekl ji cut o dvě rány.

Terka v prvním kole play off šla na jednu z favoritek Polly Mack (Německo, hcp +3,3), od obou hráček byl k vidění golf s minimálním počtem chyb, Terka šla v paru a zvítězila na 18, kde potvrdila 1up po 17. jamce a postoupila mezi 32.
V druhém kola vyšla na domácí Annabell Fuller, předváděly také prakticky bezchybný golf, Terka šla do vedení 1 up na 12 jamce, anglická soupeřka vyrovnala na 17, kde Terka hrála bogie (celkově šla Terka -1 dvacet jamek). při rozehrávce na 19. (jamka č. 1), od Terky chybná rána z týčka do roughu, výklep, čtvrtá rána ze 70m na metr a půl a pat = par :-), Angličanka klidný par, po prvých dvou ranách si myslela, že vyhrála…, na 20. jamce (2.) tří par, angličanka z týčka do písku a vítězství Terezy :-), pro tátu, který Terku doprovázel, prý neuvěřitelný zážitek s nervy na pochodu :-).
O postup mezi posledních 8 hrála se setrou Annabell, Samathou. Byl to podobný, vyrovnaný souboj, jako první dvě kola, Terka bohužel dva chybné dva odpaly z týčka a ty rozhodly, soupeřka ani jeden….

I přes porážku o postup mezi posledních osm hráček obrovský výsledek. Terce moc blahopřejeme!


Novinky

Klubové poplatky pro sezonu 2023 vyhlášeny

Klubové poplatky pro sezónu v období 15.3. - 14.11.2023

Cross Country na Dýšině proběhne v říjnu

CROSS COUNTRY se uskuteční 31. října 2021. V loňském roce se tento podzimní turnaj kvůli koronaviru nekonal. Pojďme se ale...

Kam dál

Nastavení Cookies

© Greensgate 2024, Design by Beneš & Michl