MENU
Klubové turnaje a akce Ryder Cup s Ypsilonkou

Ryder Cup s Ypsilonkou

Ryder Cupu s Ypsilonkou se uskutečnil v sobotu 25. srpna 2019 na našem hřišti


14. Ryder Cupu s Ypsilonkou se uskutečnil v sobotu 11. července 2020 na našem hřišti.

Zápasu tradičně předcházelo páteční večerní setkání hráčů obou klubů. 

V sobotu ráno za neustálého deště,  vyrazilo 13 statečných na obou stranách o 9 bodů. 5 singlů a 4 dvojice. 

Po singlech byl stav 4,5 : 0,5 pro domácí. Když další, vítězný bod přinesla dvojice Gütter - Ženíšek, bylo o utkání rozhodnuto. Domácí vyhráli ještě dva zápasy a celkový výsledek zněl 7,5 : 1,5 pro Greensgate. Po dlouhých 4 letech jsme získali pohár zpět.

Letošní ročník by se nemohl uskutečnit bez velké bojovnosti hráčů a podpory klubu. Velké poděkování patří i Hance Kratochvílové, která připravila celý letošní ročník na velkou jedničku. A nesmíme zapomenout na Vladimíra Soukupa za zajištění dárků pro soupeře.

Letošní sestava našich reprezentantů: Aleš Beran, Miroslav Salzmann, Adam Augustin, Tomáš Dušek, David Soukup, Tomáš Průcha, Milan Gütter, Martin Ženíšek, Bořivoj Brouček, Aneta Soukupová, Alen Šťastný, Jiří Maxa a Rudolf Jastraban. 

Za rok nás čeká jubilejní, 15. ročník, tentokrát v Liberci.

Fotografie najdete zde

Ryder Cup s golfovým klubem Ypsilon proběhl v neděli 25. srpna 2019 na libereckém hřišti.

My jsme nastoupili v tradiční sestavě. 

Aleš Beran, Milan Gütter, Tomáš Dušek, Adam Augustín, Miroslav Votava, Miroslav Salzmann, Bořivoj Brouček, Alan Šťastný, Martin Ženíšek, Tomáš Průcha, Aleš Jurina, Vladimír Soukup a Rudolf Jastraban.

Po sobotním tréninku proběhlo přátelské posezení s libereckými hráči. Příjemná atmosféra se přenesla i na nedělní zápasy.

Po 9 jamkách byl stav vyrovnaný. Bohužel, ve druhé části se projevila naše únava a kvalita domácích. Zápas skončil 7,5 : 1,5  a pohár již třetí rok zůstává v Liberci.

Věřím, že na příští rok se dobře připravíme a získáme pohár zpět.

Děkuji hráčům za reprezentaci a vedení klubu za velkou podporu.


V roce 2018 se zápas Ryder Cupu s Ypsilonkou uskutečnil v sobotu 11. srpna na našem hřišti.

Zápasu tradičně předcházelo páteční tréninkové kolo a hlavně společné večerní setkání hráčů obou klubů. Ty nejodolnější se vydrželi družit až do ranních hodin.

V sobotu ráno kapitáni představili jednotlivé hráče a následně se vyrazilo bojovat o 9 bodů. Podle hendikepů byli mírnými favority hosté, ale jak to již několikrát ukázal formát jamkovky, hendikep není rozhodující.

Po singlech byl stav 3 : 2 pro domácí. Když po dvou čtyřhrách byl stav 4,5 : 2,5 vypadalo to s námi nadějně. Bohužel, poslední 2 zápasy vyhráli hosté a konečný výsledek zněl 4,5 : 4,5. Vzhledem k pravidlům soutěže, při rovnosti bodů zůstává pohár obhájcům. Takže se pohár vrátil do Liberce. 

Chci poděkovat hráčům za velkou bojovnost a klubu za podporu, bez které by se letošní ročník nemohl uskutečnit. A ještě sestava našich reprezentantů: Aleš Beran, Miroslav Salzmann, Adam Augustin, Tomáš Dušek, Vladimír Soukup, Tomáš Průcha, Milan Gütter, Martin Ženíšek, Bořivoj Brouček, Miroslav Votava, Ivan Hlaváček. Petr Šikoš a Rudolf Jastraban. 

Věřím, že za rok v Liberci pohár získáme zpět.

Za Greensgate tým - Rudolf Jastraban

Nastavení Cookies

© Greensgate 2024, Design by Beneš & Michl