MENU
Novinky Extraliga družstev mužů a žen na Mnichu

Extraliga družstev mužů a žen na Mnichu

Jihočeský Mnich byl o uplynulém víkendu dějištěm prvního kvalifikačního dvoukola Extraligy mužů a žen. Hřiště u městečka Nová Bystřice se rozprostírá v nádherné krajině a nabízí hráčům nejen sportovní zážitek, ale i příjemný vizuelní pohled. Hřiště se i přes horké letní počasí nacházelo ve skvělé kondici a doslova nabízelo možnost zahrát výtečné výsledky.
  Naše teamy mužů a žen se po loňském postupu do Extraligy vydali na jih Čech již ve čtvrtek večer. V pátek proběhlo tréninkové kolo pod vedením head coache naší akademie Jana Mergla. Samozřejmě nemohl chybět zpracovaný course managment, grafika greenů a závěrečná taktická porada.
  Náš team mužů rozehrál své první kolo v sobotu časně ráno. Nutno podotknout, že při naší obnovené premiéře v extralize po 4 letech již v teamu nezůstal nikdo z pamětníků posledního titulu z roku 2010. I vzhledem k tomu, že máme v extralize nejmladší team, tak si naši chlapci od počátku vybrali daň nervozity a postupně do klubovny donesli čísla, která nás zařadila po prvním kole do spodní poloviny tabulky. Náš team žen v sobotu čekala historická premiéra v extralize. Nikdy předtím se naše ženské družstvo neůčastnilo vyšší soutěže než první ligy. Loňský postup byl pro naše dívky velkým úspěchem, a i proto do letošního ročníku vstupovaly s mnohem skromněj šími ambicemi než chlapci. Bohužel se během prvního kola naše hráčky nevyvarovaly několika drobným zkratům a uhrané výsledky je zařadily do spodních pater výsledkové listiny.
  Druhé kolo, které se hrálo za úmorného vedra nám přineslo štěstí, radost a nad očekávání velké posuny tabulkou směrem vzhůru. Naši hráči jako by setřásli nervozitu, a do klubovny postupně přicházely samé dobré zprávy a výsledky. Oba teamy ve druhém kole udělali velký skok tabulkou. Muži končí po dvou kolech na 6. místě a ženy na 7. místě. Byť jsou rozdíly mezi teamy minimální, tak jsme si vytvořili dobrou pozici do pokračujích extraligových bojů, které naváží na první víkend v červenci na krásném parkovém hřišti v Šilheřovicích.

 Z individuálních výkonů je třeba vyzdvihnout Terezu Koželuhovou, která zatím letos zažívá sezonu snů a na Mnichu díky druhému kolu za -3 ( 70 ran ) ovládla celkové pořadí dámské části kvalifikace. Druhé kolo výborně zvládly i Nela Martináková za +5 a Terka Keltyčková za +4. V družstvu mužů odvedli tradiční vysoký standart Lukáš Janda a Kryštof Strýček, který druhý den zahrál na pětiparové čtyřce 12 ran, i přesto v dalším průběhu kola nastřádal 5 birdie a celkem donesl +2.  Náš náhradník Robert Houdek naskočil do druhého kola a zahrál +1. Hvězdou druhého kola byl Petr Hrubý, který hrál životn&iacu te; golf. Výsledek - 5 ( 68 ran ) snese ty nejpřísnější měřítka !

 Všem hráčům a hráčkám děkujeme jménem teamu akademie a vedení klubu za příkladnou reprezentaci klubu a držíme palce v dalším kole !! Činnost akademie nese ovoce a po 7 letech od jejího založení jsme opět splnili jeden ze základních cílů, který jsme na začátku vytýčili. Poděkování patří i všem partnerům naší akademie a především majitelům našeho resortu, kteří od první chvíle podporují myšlenku sportovního golfu !! 

 

http://www.cgf.cz/TournTeamResults.aspx?IDTournament=503036469


Novinky

Klubové poplatky pro sezonu 2023 vyhlášeny

Klubové poplatky pro sezónu v období 15.3. - 14.11.2023

Dýšinská žabička 2022

Termíny tradičního turnaje Dýšinská žabička pro rok 2022.

Kam dál

Nastavení Cookies

© Greensgate 2024, Design by Beneš & Michl